Bibliothèque yükeniyor..

CEYBROSS TRADING LTD.

15 Mayıs 2013 tarihinde kurulup 17 Mayıs 2013 tarihinde faaliyete geçmiştir. Şirketin faaliyet amaçlarından başlıcaları turistik tesis kurmak, restoran ve benzeri faaliyetlerle iştigal etmek, suvenir ve kitap satış yeri işletmektir. Şirket, Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Dairesi’nden 5 dükkan kiralamış ve Aralık 2012 itibari ile restorasyon çalışmalarına başlamıştır. 1950’lerin ortasına kadar marangoz atölyesi ve ayakkabı fabrikası olarak kullanılan ancak yıllardır harap vaziyette olan bu dükkanlara yapılacak yatırım ile bir yeme-içme, eğlence, kültür ve sanat merkezi oluşturulması hedeflenmiştir.
Restorasyon faaliyetleri sürerken, Şirket T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından finanse edilen ve T.C. Çukurova Kalkınma ajansı desteğiyle KKTC Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi ,Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen 2013 Yılı Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’ndan hibe almaya hak kazanmıştır.


Ocak 2014’te Kültür ve Lezzet Durağı Bibliothèque Suriçi’nin Oluşturulması Projesi ’ne başlayarak proje faaliyetlerini uygulamaya başlamıştır. Mekanın restorasyon faaliyeteri tamamlanmış ve mekan Eylül 2014 itibariyle hizmet vermeye başlamıştır.
İLETİŞİM
FELSEFEMİZ

Kıbrıs’ın en iddialı eğlence-kültür ve yaşam merkezi… Müzik ve performans sanatlarında Kıbrıs’ta yepyeni bir çizgi… Dünya mutfağının en seçkin lezzetleri…